Avand in vedere situatia de urgenta cauzata de pandemia Corona Virus (COVID-19) va aducem la cunostiinta urmatoarele informatii importante:
-Incepand de azi 18.03.2020, pe raza comunei, cat si la nivel national, nu vor mai functiona barurile, restaurantele, cafenelele, sali jocuri de noroc. Ce inseamna asta? Pe raza comunei vor functiona doar magazinele de alimentatie publica, adica omul isi va face cumparaturile necesare si va pleca de indata acasa, este interzis sa stationam si sa consumam bauturi alcoolice, cafea, etc.

VA ROG SA STATI IN CASELE DVS SI SA IESITI AFARA DOAR DACA ESTE NECESAR SAU URGENT.

Va rugam sa cititi si sa aplicati urmatoarele recomandari oficiale emise de autoritati:

15 RECOMANDĂRI privind conduita socială responsabilă în prevenirea răspândirii coronavirus (COVID-19)

• Nr. de telefon pentru sesizari si informari referitor la situatia curenta pentru Comuna Radovan este: 0769.608.197